Vizyonumuz

İnanıyoruz ki iyimserlik cesaretin bir başka biçimidir. İnanıyoruz ki cesurca yapılmış davranışlar, daha aydınlık bir geleceğin kıvılcımını tutuşturmaya yarar.

Bu nedenle cesaret yaratır, cesareti yüceltir, çevremizdekiler cesurca harekete geçtiğinde onların hikayelerini paylaşır, insanları rahat oldukları ortamdan dışarı bir adım atıp bizimle birlikte cesurca harekete geçmeye davet ederiz.

Yeşil ve barışçıl bir geleceğe ulaşmak amacındayız. Hikayemizin kahramanları daha iyi bir dünyaya ve o dünyanın bugün inşa edildiğine inananlardır.

Bizi yakından tanıyın

Değerlerimiz

Dünyada Greenpeace, çevreyi tehdit eden sistemlere karşı barışçıl eylemler yaparak; daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya hedefine katkıda bulunur.

Daha Fazlası

Tarihçe

1971 yılında Greenpeace kurucuları Kuzey Kutbu Bölgesi’nde bir adaya doğru yelken açtı. Amaçları neydi? Bir nükleer bombayı durdurmak. Bu maceralı yolculuk büyük bir hareketin kıvılcımı oldu ve tarihin akışına yön verdi.

Tarihçeyi Oku

Gemiler

Neredeyse 50 yıldır Greenpeace gemileri okyanuslarda gezegenimizi korumak için dolaşıyor ve çevreye zarar verenlere karşı amansız bir mücadele veriyor.

Greenpeace Filosu

Greenpeace Akdeniz

Greenpeace Akdeniz, Greenpeace temel değerlerini yerine getirme sözü veren ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını savunmak için bir araya gelen cesur insanlardan oluşan bir basım kuruluşudur.

Dergi

Faaliyet Raporlarımız

2018-2019 Faaliyet Raporu

Haziran 2020

Greenpeace Akdeniz 2018-2019 Faaliyet Raporu

2017 Faaliyet Raporu

Haziran 2018

Greenpeace Akdeniz 2017 Faaliyet Raporu

2016 Faaliyet Raporu

Haziran 2017

Greenpeace Akdeniz 2016 Faaliyet Raporu

2015 Faaliyet Raporu

Haziran 2016

Greenpeace Akdeniz 2015 Faaliyet Raporu