Aktualności

Aktualności

Specustawa węglowa odbierze głos samorządom

Dodane przez Greenpeace

Do Sejmu trafiła nowelizacja poselskiego projektu ustawy zmieniającej prawo geologiczne i górnicze oraz ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku, udziale społeczeństwa i ocenach oddziaływania na środowisko. Jeśli projekt “specustawy węglowej”…

Greenpeace - dla Ziemi, dla ludzi

Od ponad 45 lat działamy na rzecz zmian systemowych w obszarze ochrony przyrody. Patrzymy na ręce politykom i biznesmenom. Interweniujemy tam, gdzie w imię krótkowzrocznych interesów dochodzi do niszczenia przyrody. Działamy, by ochronić klimat i najcenniejsze ekosystemy na Ziemi.

Zobacz, co robimy

Razem mamy moc!

Jeśli chcemy ochronić świat, jaki znamy, nie ma już czasu do stracenia, wszyscy musimy działać. Razem mamy moc, by zapewnić bezpieczną przyszłość dla nas i przyszłych pokoleń. Jeśli chcesz działać dla klimatu i ochrony różnorodności biologicznej na Ziemi, sprawdź, co możemy razem zrobić.

Działaj z nami! »

Poznaj nas

Wartości

Wartości

Greenpeace wykorzystuje kreatywne, zawsze pokojowe działania, by dążyć do zapewnienia nam wszystkim przyszłości, w której środowisko i ludzie są bezpieczni.

Historia

W 1971 roku nasi założyciele i założycielki wyruszyli w rejs do Arktyki. Jaka była ich misja? By zatrzymać testy bomb atomowych. Ten rejs rozpoczął podróż, która stworzyła globalny ruch i zmienia historię.

Historia Greenpeace
Organizacja

Organizacja

Greenpeace to ludzie tacy, jak Ty - osoby z pasją, które działają dla przyrody i klimatu. Greenpeace w Polsce tworzy ponad 200 osób: pracowników, wolontariuszy, fundraiserów i tysiące darczyńców.

Na świecie

Na świecie

Mamy 26 biur, które działają w 55 krajach. Działamy bezpośrednio ze społecznościami, które walczą o ochronę środowiska w swojej najbliższej okolicy.